1 Feb 2015

Visiting USA. Part 2: San Francisco

Moim numerem 3 w rankingu jest San Francisco.


W San Francisco polecam wszystkie „typowe” do odhaczenia z niezbędniczka turysty miejsca, przede wszystkim: Golden Gate Bridge i przejazd zabytkowym tramwajem. Na lunch polecam świeże owoce morza w okolicach Pier 39, zakupy na Market Street, piknik w parku Dolores z widokiem na downtown, imprezy w Folsom a zachód słońca nad miastem tylko z Twin Peaks (i jest to dużo lepszy widok niż zachód nad LA ze wzgórz Hollywood). Bardzo fajny widok na miasto nocą można podziwiać również z Treasure Island (duża doza romantyzmu gratis!;).
Ile by nie było w mieście atrakcji mnie i tak najbardziej interesują drapacze chmur. Patrząc na budynki na Union Square - w sercu San Francisco nie można nie zauważyć, że są mocno „last season”. Zamiast poczucia nowoczesnej miejskiej dżungli ogarnęło mnie poczucie teleportacji na plan Mody na sukces. Dosłownie – budynki są tak czyste i zadbane, że wyglądają jak makiety. Automatycznie przypomniało mi się wtedy, że nie mogę się doczekać jak Pałac Kultury odzyska swój oryginalny kolor.

W San Francisco spędziłam najwięcej czasu i właśnie w tym mieście oswalałam się z "Ameryką". Z dreszczem wspominam jeden wieczór. Jestem odważną osobą, raczej niczego się nie boję, a na pewno nie nocnego spaceru ulicami Warszawy. Tymczasem w SF o mało nie umarłam ze strachu (bałam się bardziej niż kiedy mnie rabowali w Tajlandii). Miało to miejsce wczesnym wieczorem, o 19 po skręceniu z głównej ulicy zakupowej czyli w samym centrum. Rzesze bezdobnych, wrzeszczący dziwacy i zaczepiający mnie wariaci napotkani w zawrotnej liczbie na przestrzeni zaledwie kilku minut i kilkuset metrów,po prostu mnie sparaliżowali. Stanęłam przed oknem jedynej restauracji w pobliżu, w zasięgu wzroku jej gości, aby w razie jak bym miała zakończyć żywot byli chociaż jacyś  świadkowie. Następnie czekałam na wybawienie z opresji niczym księżniczka na księcia - co oczywiście rychle nastąpiło ;)

 Golden Gate Bridge
 Dolores day & night
 Twin Peaks

 no safety rules here ;)
 Alcatraz
 Caltrain
 Go Warriors!
 Na ośce
Facebook!


Next week part 3;)
Wix


4 comments:

oczynamode said...

Niesamowicie to wszystko wygląda!

Spodnie boyfriend said...

Te zdjęcia są cudowne! Takie klimatyczne! Aż Ci zazdroszczę ;))

Anonymous said...

You've got so much fun on your trip, rite! Nice to see your pics! ^^

Alamanda said...

You've got so much fun on your trip, rite! Nice to see your pics! ^^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...