17 Apr 2010

Koszmar powraca / The nightmare is back!!!

W obecnym sezonie w modzie panuje ogromna dowolność. Pojawiło się tak wiele trendów, że trudno zadecydować co wybrać dla siebie: styl marynarski, kwiatowy, kokardę we włosach, skarpetki do sandałów czy może gorset na koronkową bluzkę.A może to wszystko jest już passe;)
Jedno jest pewne, wróg stanął u bram. W sklepach znów pojawiły się dobrze nam znane z wczesnych lat 90tych - materiałowe gumki do włosów. W H&M zawisły tuż nad koronkowymi rękawiczkami, w C&A Centrum nie mogą się zdecydować: wiszą w regularnej cenie, a identyczny komplet na wyprzedaży z niższą ceną. C&A Arkadia, stawia na nie jako nowy produkt.
Widok welurowego skrawka z gumką od majtek zaszytą w środku był powszechnym zjawiskiem w podstawówce. Wtedy jednak nie raził on tak mojego poczucia estetyki. Zresztą jak zawsze powtarzam wtedy mało co było, a jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma.Wszyscy mają więc wybaczone.

Welur okazał się jednak bardzo żywotny i przez kolejne 15 lat atakował znienacka to w metrze to w autobusie... Udowadniał, że jego najjaśniejsze odmiany są w stanie twardo opierać się wodzie z proszkiem.. Jego właścicielki musiały mieć do niego wielki sentyment, być może kojarzył się z beztroskim dzieciństwem i był jego namacalną pamiątką - niestety użytkową.
Teraz koszmar powrócił za sprawą popularnych sieciówek. Oby ten trend przeszedł bez echa. A miłośniczkom swoich dziecięcych relikwii przyzwala się zakładanie materiałówek na noc, żeby włosy się nie plątały ...ale uwaga - tylko singielkom.

I don't know if abroad these fabric hair elastics were also so popular in 90's. But in Poland they were... and some women got so used to them, that they have worn them for whole the last 15 years. I always thought that these elastics were horrible and now I'm frightened because they appeared in popular chauns like H&M and C&A. I like trends from 90's coming back to the game, but these elastics simply must go..

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...